Hírek

Zalaegerszeg címer

Játszóudvar az Izsák ÁMK-ban

Régi álma volt a csácsi Izsák ÁMK óvodásainak, hogy egy jól felszerelt játszóudvarban töltsenek sok-sok időt. Valóra vált a régóta tervezgetett terv és a mai napon ünnepélyes keretek között átadták a játszóberendezéseket a kicsiknek.

(tovább…)

Megújult a legfiatalabb oktatási intézmény

Az Apáczai ÁMK a város legfiatalabb oktatási intézménye, de a maga 23 évével helyenként kopottas lett, újjá kellett varázsolni – mondta dr. Gyimesi Endre polgármester az évnyitóval egybekötött avatóünnepségen, ahol közel 26 milliós fejlesztésről számolhattak be.

(tovább…)

Gyermekkórusok fesztiválja

Idén immár ötödik alkalommal ad otthont a városi hangverseny- és kiállító terem október 3-án a Gyermekkórus Fesztiválnak és Versenynek. A székesfehérvári nemzetközi fesztivált leszámítva, a nevezett zalaegerszegi rendezvény az egyetlen a Dunántúlon, mely igyekszik a gyerekkórusok munkájáról összképet adni.

(tovább…)

Újabb két buszt adtak át a Zala Volánnál

Újabb két Mercedes-Benz Conecto „LF” típusú, alacsony padlós városi autóbuszt állított forgalomba a Zala Volán Zrt., teljesítve ezzel a közszolgálati szerződésben foglaltakat. A mostani beruházás mértéke megközelíti a 100 millió forintot.

(tovább…)

Fogadóóra változása

Gyutai Csaba alpolgármester 2009. szeptember 7-e helyett 2009. szeptember 14-én (hétfő) 10.00-12.00 és 16.00-18.00 között a tartja alpolgármesteri fogadóóráját a Polgármesteri Hivatal I. emeleti irodájában.

(tovább…)

Kimaradtak a helyzetek

ZTE II. – Kozármisleny 1-1 (1-0 ) NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 300 néző. Jv.: Pintér. Gólszerzők: Hadar (18.p.), illetve Laki (83. p.)

(tovább…)

Megnyílt az új tanév

A városban elsők között nyitották meg ünnepélyes keretek között a 2009/2010-es tanévet az Ady Endre Művészeti Általános Iskola és Gimnáziumban, augusztus 30-án.

(tovább…)

Megnyílt a bevásárló park

Az elmúlt héten ünnepélyes keretek között megnyitotta kapuit a Zala Park kereskedelmi központ. Baksa Soós Attila, a fejlesztő ConvergenCE ügyvezető igazgatója megnyitó beszédében utalt arra, hogy sokan talán már nem is emlékeznek arra, hogy a 74-es és 76-os út találkozásánál lévő egykori gyárterület egy évvel ezelőtt még milyen elhanyagolt volt.

(tovább…)

Sokat érő három pont

Videoton – ZTE 1-2 (1-1)
NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Székesfehérvár, 2.500 néző. Játékvezető: Bognár. Asszisztensek: Huszár, Kis Z. Gólszerzők: Sitku (29.), ill. Bogunovic (34.), Balázs (81.)
Sárga lap: Radovics (40.), Todorovics (69.).

(tovább…)

Triesztbe készülnek

Az egész augusztus edzéssel telt a ZTE – Eötvös fiú kosárcsapatánál. Gőz erővel készülnek ugyanis a szeptember első hétvégéjén Triesztben megrendezendő korosztályos tornára. Az idén immár kilencedik alkalommal vesz részt az iskola a 12 éves fiúkat és lányokat szerepeltető nemzetközi tornán.

(tovább…)