A győzelemhez több kell

2008 május 03 - szombat
ZTE  –  Nyíregyháza  0-0Zalaegerszeg, 3.000 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Játékvezető: Szilasi. Asszisztensek: Szabó, Lémon. Sárga lap: Botis (40.) ill. Cséke (25.), Ramos (81.), Mboussi (41.) .  ZTE:  Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovics, Botis, Máté P. – Molnár B., Polgár (Tóth Z., 70.), Davidov (Pekics, 59.), Koplárovics (Balázs Zs., 83.) – Meyé, Waltner. Vezetőedző: Nagy Mihály.Nyíregyháza:  Lazareanu – Zaleh, Cséke, Mboussi, Perényi – Miskolczi (Bagoly, 88.), Hegedűs, Ramos, Zabos (Minczér, 76.) – George, Granát (Dosso, 70.). Vezetőedző: Révész Attila.

Nem hozott sok változást a hétközi edzőváltás a hazai csapat teljesítményében, ugyanolyan mérsékelt játékot mutatott a szintén nem túl erős Nyiregyháza ellen, mint az elmúlt fordulókban. Ráadásul most még Waltner sem tudta kihasználni helyzeteit. Legfeljebb a játékosok igyekezete dicsérhető…

Nagy Mihály
, a ZTE vezetőedzője:  – Az első félidő kiegyenlített játékát követően, a szünet után átvettük a kezdeményezést, de hat helyzetünkből egyet sem tudtunk értékesíteni. Így nem nyerhettünk.
Révész Attila, a Nyíregyháza vezetőedzője: – Azt kaptuk, amire számítottunk. A ZTE megpróbálta fizikai fölényét érvényesíteni, de lelkes, odaadó játékkal megérdemelten szereztünk egy pontot.
Tóth Zoltán, a ZTE középjátékosa:  – Végig mezőnyfölényben játszottunk. Több helyzetünk is akadt, mint a vendégeknek, de ezeket nem sikerült gólra váltanunk. Sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk.
Máté Péter, a ZTE védőjátékosa:  – Az edzőváltást követően szerettünk volna bizonyítani. Úgy érzem, hogy az akarattal nem volt gond, de a legnagyobb helyzeteket is kihagytuk.