A végén kiengedtünk

2008 március 19 - szerda
Zala Volán ZTE  –  Cegléd    69-60(28-19, 17-14, 13-11, 11-16)Zalaegerszeg, 100 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Márton, Kapitány. Zala Volán ZTE:  Pungor (8/6), Creamer (2), Turóczi (14/3), Szélesy (11/6), Milkova (16). Csere: Hersics (4), Marinova, Horváth Zs. (5), Ambrus (9/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól kezdett a Zala Volán ZTE, pillanatok alatt 5-0 lett az állás. A vendégek azonban gyorsan felzárkóztak, s az 5. percben 11-11-nél egyenlítettek. A negyed végén Milkova pontjainak köszönhetően elhúztak az egerszegi lányok. A második negyed elején csökkent a vendégek hátránya, a hazaiak nem tudták tartani Tiffany Williams-et, a ceglédiek centerét. A harmadik negyedben, Pungor két triplája után közel húsz pontra nőtt a különbség, a 27. percben 56-37-et mutatott az eredményjelző. A folytatásban azonban kiengedett a hazai csapat, játékosai különösen a támadásokban gyengélkedtek, így a lelkes ceglédiek a végén 10 pont alá csökkentették hátrányukat. (Zala-Lap Kft., B.I.)