Akár nyerhettünk is volna

2009 április 19 - vasárnap
Paks – ZTE 1-1 (0-0) NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Paks, 2000 néző. Játékvezető: Németh. Asszisztensek: Butkai, Márton. Gólszerzők: Tököli (65., 11-es) ill. Balázs (53.). Sárga lap: Hajdú (20.), Tököli (53.), Botis (64.), Máté (67.), Varga (75.).

Paks: Csernyánszki – Horváth L., Éger (Horváth S. 62.), Pandur, Szabó J. (Nikolov 56.) – Böde, Zováth, Pintér, Heffler – Kiss T., (Fiola 0, 92.), Tököli. Vezetőedző: Gellei Imre.

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovics, Botis, Szamosi, Varga R. – Sluka, Máté (Alomerovics 73.), Horváth A. (Illés 69.), Hajdú (Balázs 46.) – Waltner. Vezetőedző: Csank János.

Bármennyire szeretnénk: minden meccset azért még Csank Jánossal sem fogunk megnyerni. Egyezzünk bele: egy-két döntetlen azért becsúszhat, pláne idegenben. Ezen a mérkőzésen is ugyan nyerhettünk volna, de tegyük szívünkre kezünket: a Paksnak is voltak lehetőségei. Egy felejthető első félidőt követően a második játékrészben megpezsdült a pálya, de nem csak mi, a hazaiak is feltámadtak. Tart a veretlenségi sorozat újkori történelmünkben, tartson még sokáig.

Dézsi Attila, a ZTE FC ügyvezetője: – Az első félidő felejthető játéka után feljavultunk, de több helyzetet is elhibáztunk. Így meg kellett elégednünk az egy ponttal.

Németh Ottó, a ZTE technikai vezetője: – Az első félidőben nem játszottunk jól. Szünet után egyértelműen a mi akaratunk érvényesült, nagyobb odafigyeléssel nyerhettünk volna.

Varga Róbert, a ZTE játékosa: – Az első 45 percben nem találtuk a játék ritmusát. Szünet után megszereztük a vezetést, véleményem szerint egy jogtalan 11-essel egyenlített a Paks. Ezután is nekünk voltak lehetőségeink, de elhibáztuk.

Máté Péter, a ZTE játékosa: – Értékes pontokat hagytunk Pakson., a második félidőben jobbak voltunk.