Az eredmény önmagáért beszél

2008 január 31 - csütörtök
Falco KC Szombathely  –  Zalakerámia ZTE   87-58(19-13, 22-18, 21-14, 25-13)Szombathely, 1500 néző. Magyar Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés a legjobb 8 közé jutásért. Jv.: dr. Valovics, Bognár, Frányó. Zalakerámia ZTE: Miskovics (12), Kámán (15/3), Walters (2), Piplovics (6/3), Bassette (5). Csere: Simon (8/3), Kováts V. (5/3), Hoffmann (2), Baki, Tóth Á. (1). Vezetőedző: Nikola Lazics.

Csak az első 5 percben volt egyenlő ellenfele az egerszegi csapat a hazaiaknak. A második negyed végéig még úgy-ahogy tartották magukat a vendégek, ezt követően azonban teljesen szétesett játékuk. A légiósok közül a játékot sérülten vállaló Miskovics nyújtott csak elfogadható teljesítményt, Bassette és Walters igencsak halovány volt. Az egy-két napja érkezett Piplovicstől pedig nem lehetett elvárni, hogy megváltsa a világot.
Ezzel az eredménnyel a visszavágótól függetlenül gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás. (Zala-Lap Kft., B.I.)