Az utolsó negyed döntött

2006 május 20 - szombat
Dombóvár-ZTE 83-77
(27-27, 18-21, 19-19, 19-10)
Dombóvár, 300 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-13. helyért. Jv.: Forrai, Vétek, Kiss.
ZTE: Vertetics (7), Baki (13/9), Hoffmann (22), Keresztes (6), Csaplár Nagy E. (15/6). Csere: Hart (8), Tóth Á. (3), Kováts (3), Stárics. Vezetőedző: Kis Attila.

A sérült Cseszlai és Edmonson, valamint Simmons nélkül felálló ZTE teljesen magyar ötössel kezdett. A mérkőzés elején egyik oldalon sem védekeztek a csapatok. Később valamelyest feljavult a vendégek védőjátéka, s ennek köszönhetően két negyed után az egerszegiek vezettek. A harmadik negyedben is egy ideig a ZTE irányította a játékot, a vendégeknek már 7 pont előnyük is volt. Ezt az előnyt azonban gyorsan le is adták. A befejező játékrészben az egerszegiek pontatlanul dobtak, s ezt a hazaiak kihasználták, s maguk javára fordították a találkozót.