Biztos győzelem

2009 augusztus 20 - csütörtök
ZTE FC – Paksi Atomerőmű 3-1 (3-0) Ligakupa labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 500 néző. Jv.: Szilasi. Gólszerzők: Pavicsevics (14. p.), Kamber (37.), Illés 39. p.), illetve Papp (73. p.).

ZTE: Pogacsics – Szalai, Miljatovics (Bogunovics 46. p.), Todorovics, Panikvar ( Kovács G. 78. p.) – Sluka ( Magasaföldi 46. p.), Horváth A. Kamber (Schultz 46. p.), Illés – Rudnevs, Pavicsevics (Balázs 55. p.). Vezetőedző: Csank János.

Paks: Kovács – Vári, Tamási, Gévay, Pintér ( Fiola 46. p.) – Bohner (Halasi 46. p.), Heffler (Cziráki 80. p.), Mészáros ( Weitner 68. p.), Báló – Nagy, Urbán (Papp 50. p.). Vezetőedző: Gellei Imre.

A hétvégi pihenő és a ZTE II augusztus 20-i Magyar Kupa mérkőzése miatt a zalaiak első csapatukkal léptek pályára a paksi fiatalok ellen. A mérkőzés elején gyorsan megszerezhette volna a vezetést a hazai csapat, de Rudnevs hibázott kecsegtető helyzetben. A vendég oldalon is kimaradt egy lehetőség.

Az első negyedóra végén már vezetett a ZTE. A folytatásban is a kék-fehérek akarata érvényesült, ami gólokban is megmutatkozott. Szünet után visszavett a tempóból a ZTE, a vendégek 11-es hibáztak, majd egy lesgyanús szituáció után szépítettek. A hazaiak biztos győzelme nem forgott veszélyben.

Pogacsics Krisztián, a ZTE kapusa: – A fiatal paksi csapat ellen hoztuk a kötelezőt.

Balázs Zsolt, a ZTE támadója : – Végig jól játszottunk, de ha a vendégek értékesítik a büntetőt, nehezebb is lehetett volna győzelmünk.