Bravúr a javából

2009 március 01 - vasárnap
Zala Volán ZTE – BSE 81-65 (21-17, 28-20, 21-13, 11-15) NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 300 néző. V: Bognár, Gál.

Zala Volán ZTE: Szalay (17/3), Takács (9), Rasheed (10), Szélesy (15/9), Horváth Zs. (19). Csere: Varga Zs. (4), Ambrus (7), Pungor. Vezetőedző: BenczeTamás.

BSE: Hardy 14/6, Zsovár 8, Szlimák 9/3, Koncz, Milkova 4. Cs: Makszimovics 10, Kocsis 17/9, Simon 3, Aranyics. Vezetőedző: Farkas Sándor.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladt a két csapat. A negyed közepén aztán a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést, gyors játékához egyre kevésbé tudott alkalmazkodni a fővárosi csapat. A 6. percben már 17-12 volt a Zala Volán ZTE javára. A második negyed elején összekapta magát a BSE, a 14. percben két pontra csökkentette hátrányát. (25-23).

Majd ismét a hazaiak percei következtek, a játékrész második felében nagyszerű játékot produkálva biztos vezetéssel vonultak pihenőre a nagy szünetben. A folytatásban a BSE centerposzton próbált erősíteni, míg a hazaiak főleg betörések után szereztek kosarakat. Szárnyaltak az egerszegi lányok, a 25. percben már 20 ponttal (62-42) vezettek.

Az utolsó játékrészben egy perc alatt 7 pontot faragott hátrányából a BSE, de ezzel el is lőtte puskaporát. A hazai csapat taktikusan, a támadó időt kijátszva biztosan tartotta előnyét, bravúros győzelmet aratott az esélyesebb vendégek ellen.

Bencze Tamás, a Zala Volán ZTE vezetőedzője: – Jól felkészültünk a BSE-ből. A lányok maradéktalanul betartották a megbeszélt taktikát. Nagyon örülök, hogy végre átléptük saját árnyékunkat. Remélem, nem ez lesz az utolsó bravúrgyőzelmünk ebben a bajnokságban.

Farkas Sándor, a BSE vezetőedzője: – Teljesen megérdemelt a Zala Volán ZTE győzelme. A Sopron ellen két ponttal elvesztett mérkőzésünk után valami nem stimmel a csapatnál.