Bravúros végjáték

2009 október 25 - vasárnap
Dombóvári KC – Zalakerámia ZTE KK 84-98 (22-19, 22-21, 24-24, 16-34) NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Dombóvár, 1.000 néző. Jv.: Forrai S., Kiss L., Bognár T.Dombóvár: Panta (5/3), Le Grange (19/9), Walker (22/12), Szőke (6/6), Jones (30/3). Csere: Spencer, Deák (2), Csirke, Balogh. Vezetőedző: Bálind József. ZTE: Hinnant,(24/9), Kámán (9/3), Watson (33/15), Wilson (13/3), Trepák (11/3). Csere: Tóth Á. (5), Gáspár, Baki (3/3). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

Az első három negyedben a hazaiak akarata érvényesült, de nem sikerült jelentősebb előnyre szert tenniük. A vendéglátók ekkor még támadásban nagyon villogtak, de szerencsére a ZTE tapadt ellenfelére, így nem dőlt el a mérkőzés. A nagyszünet után Watson, Wilson és Hinnant is feljavult. Döntő volt, hogy a 4. negyedre végre összeállt a ZTE védőjátéka, ugyanakkor a hazaiaknak már közel sem mentek olyan jól a kinti dobások. A ZTE 10 ponttal megugrott és taktikus játékkal nagyon értékes győzelmet aratott.

Vélemények

Bodrogi Csaba, a Zalakerámia ZTE szakmai igazgatója: – A mérkőzésnek a mi szempontunkból több döntő momentuma volt. Nem hagytuk elhúzni a hazaiakat és a 4. negyedre összeállt a védekezésünk. Nagy tett volt a fiúk részéről Dombóváron nyerni.

Kámán Tamás, a Zalakerámia ZTE játékosa: – Az első három negyedben tapadtunk a hazaiakra, ez döntőnek bizonyult. A 4.-ben jól védekeztünk és jó ritmusban támadtunk. Nagyon értékes győzelmet arattunk.

Tóth Ádám, a Zalakerámia ZTE játékosa: – Az első három negyedben tartottuk a lépést a hazaiakkal a 4.-ben bedaráltuk őket.