Címvédőz méltón kezdtek tekecsapataink

2018 szeptember 07 - péntek
Véget ért a nyári szünet a tekézőknek is. A ZTE ZÁÉV és a ZTK FM Vas csapata címvédőként várhatta a bajnoki rajtot.

A női együttesnél nem változott a keret a bajnoki szünetben és önbizalomtól telve várták a szezonkezdetet. A ZTE ZÁÉV hazai pályán kezdett a szerényebb képességű Szentes ellen. A hazaiak minden párharcot magabiztosan megnyertek és így a több ütött fáért járó két pontot is bezsebelhették. A végeredmény: ZTE ZÁÉV TK – Szentesi TE 8:0 (3250:2647). A legeredményesebbnek a találkozón Airizer Emese bizonyult 593 fával. A második körben szeptember 8-án Tatabányára látogat Baján János együttese.

A férfiaknál sem volt változás a nyáron, így a bajnokságot nyert kerettel vághatott neki a ZTK FMVas a 2018/2019-es bajnokságnak. A hazai szövetség változtatott a bajnokság lebonyolításán, így a tizenkét csapatos mezőnyt az első körben két hatos csoportra osztották, majd a két csoport első három helyezettje folytatná tovább a küzdelmeket a bajnoki címért. A nyitányon a ZTK au újonc Szentgotthárd vendége volt. A vasiak az első körben egy párharcot megnyertek, de ez sem befolyásolta a végeredményt és a magabiztos zalai győzelmet. A ZTK végig a kezében tartott a mérkőzést és a több ütött fáért járó két pontot is megszerezve 7:1 (3520:3660)-re nyert Fehér László együttese. A csapat vezére a remek formában gurító Boanta Claudiu volt, aki a mezőny fölé nőve 675 fát gurított. A ZTK a második fordulóban a Győr együttesét fogadja a felújított zalaegerszegi tekepályán vasárnap 10 órától.