Csak a 100. Waltner-gól

2008 május 18 - vasárnap
ZTE-REAC 3-3 (0-1)Zalaegerszeg, 3.000 néző. NB I-es bajnoki labdarúgó-mérkőzés.Játékvezető: Bognár. Asszisztensek: Kovács, Huszár.Gólszerzők: Zatara (75.), Kapcsos (77., öngól), Waltner (91.) ill. Somorjai (28., 73.), Kovács B. (85.).
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Molnár B., Botis, Vulin – Máté P., Tóth Z., Davidov (Balázs 46.), Koplárovics – Pekics (Meyé 70.), Waltner. Vezetőedző: Nagy Mihály.REAC: Szántai – Horváth G., Kapcsos, Cseri, Sallai – Kőhalmi (Selei 80.), Erős K., Zana, Somorjai – Dancs (Kovács B. 73.) Torma (Kiss T. 90.). Vezetőedző: Aczél Zoltán.

Ezen a mérkőzésen igazán csak Waltner utolsó pillanatban esett szép fejesgóljának örülhettünk. Ami egyben a kitünő csatár 100. NB I-es találata is volt. A mérkőzésen egyébként a ZTE elképzelés nélkül, ötlettelenül futballozott, az egyébként nem túl nagy játékerőt képviselő ellenfele néhány percet leszámítva végig uralta a játékot.

Nagy Mihály, a ZTE vezetőedzője: – Az első félidőben a REAC a középpályán fölénk nőtt. A szünet után már beszorítottuk ellenfelünket, levegőben lógott az egyenlítés, de egy újabb védelmi hiba után gólt kaptunk. Sajnos, nagyon gyengén futballoztunk, de az egy pontot feltétlenül megérdemeltük.
Aczél Zoltán, a REAC vezetőedzője: – A tavaszi idény során bizonyítottuk, hogy meg tudjuk nehezíteni a nagycsapatok dolgát. Sajnos, nem az első eset, hogy az utolsó pillanatokban veszítünk pontokat. Erre csak mi vagyunk képesek.
Balázs Zsolt, a ZTE játékosa: – Elkerülhető gólokat kaptunk. Összességében örülhetünk a döntetlennek.
Waltner Róbert, a ZTE támadója: – Nagyon meg akartam már szerezni a 100. NB I-es találatomat. Azonban nagyon jó lett volna, ha ez győzelmet ér.