Csak a győzelemnek örülhetünk

2005 november 13 - vasárnap
Zala Volán ZTE  –  BEAC Újbuda  82-77(27-21, 15-20, 22-19, 18-17)Zalaegerszeg, 300 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Pálla, Sabáli. Zala Volán ZTE:  Németh (14/6), Szőke (13), Szélesy ((6), Libicova (16), Moua (21). Csere: Heller (10), Fitos (2). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Rossz ritmusban kezdett a hazai csapat, ennek ellenére az első negyed végén vezetett. A folytatásban tovább romlott az egerszegi lányok teljesítménye, pontatlan dobások, védekezésbeli hiányosságok miatt a vendégek előbb egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették. A III. negyedben felváltva vezettek a csapatok. Az utolsó negyedben végre egy jó szériát produkált a Zala Volán ZTE, s a befejezés előtt 5 perccel már 10 ponttal (79-69) vezetett. Végül az előnyből a végére néhány pont megmaradt, s a fáradt csapat benyomását keltő hazai csapat ha nehezen is, de legyőzte a lelkes egyetemistákat.