Döntetlenre már jók vagyunk

2007 április 14 - szombat
Pécs – ZTE 1-1 (0-1)Pécs, 1400 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Játékvezető: Sápi. Asszisztensek: Viszokai, Vígh. Góllövők: Nógrádi (80.), ill. Waltner (5.). Sárga lap: Pest (65.).Pécs: Herbert – Finta, Dienes, Szabados, Szekeres – Szatmári, Lantos, Lukács, Pest (Győri, 74.) – Sztipánovics (Nógrádi, 63.), Kulcsár (Varga Z., 41.). Vezetőedző: Keszei Ferenc.ZTE: Lipcak – Kocsárdi, Máté, Botis, Kádár – Nagy L. (Tóth Z., 61.), Ludánszki, Franciskovics, Koplárovics (Józsi, 73.) – Waltner (Simonfalvi 88.), Lekics. Vezetőedző: Nagy Tamás.

Döntetlenre már jók vagyunk. Szerdán otthon a Diósgyőrrel szemben, most Pécsett. Legfeljebb a forgatókönyv más. Szerdán a mérkőzés második felében szedtük össze magunkat, most az első felében voltunk viszonylag elfogadhatóak. Egy biztos, bőven van tennivalója Nagy Tamásnak, ha nem akarjuk végleg eltemetni dobogós álmainkat.
Vélemények:
Nagy Ferenc, a ZTE FC Rt. elnöke: – Amíg ilyen ritmusban játszunk, nem érhetünk el sikert. Mondom ezt annak ellenére, hogy a hazaiak egyenlítő gólját nagy játékvezetői hiba előzte meg. A második félidőben értékelhetetlen teljesítményt nyújtottunk.
Koplárovics Béla, a ZTE játékosa: – Hetven percig jól játszottunk. Waltner Robi gyönyörű góljával vezettünk is, de aztán utólért bennünket a tavasszal már megszokott balszerencse. Amilyen egyenlítő gólt kaptunk, ilyet játékos pályafutásom során még nem láttam.
Németh Ottó, a ZTE technikai vezetője: – A csapat végig nagy elszántsággal és a taktikát maximálisan betartva játszott. A Pécs úgy egyenlített, hogy Kocsárdi perceken át az oldalvonal mellett feküdt, s hiába szóltunk a játékvezetőnek, az nem állította meg a játékot. Ez idő alatt a pécsi csatár egy előrevágott labdával begyalogolt kapunkig, mivel az említett eset miatt nem volt les.
Waltner Róbert, a ZTE játékosa: – A gólommal már győztesnek látszottunk. Véleményem szerint a bíró nagyot híbázott, hogy Kocsárdi sérülésénél nem állította meg a játékot. Így 3 pont helyett eggyel kellett beérnünk. (Zala-Lap Kft.)