Egy győzelemre az aranytól

2010 május 26 - szerda
Zalakerámia ZTE – Paksi Atomerőmű 68-59 (17-13, 17-13, 20-14, 14-19)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-2. helyért, 3. találkozó. Zalegerszeg, 3200 nézó. Jv.: dr. Valovics, Pálla, Ádám.

ZTE: Hinnant, Watson (9), Wilson (10/6), Kámán (10), Trepák (16/3). Csere: Tóth Á. (10), Timberlake (7/6), Gáspár (6/3), Baki, Simon. Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

Paks: Mészáros (11), Horváth Á. (7/3), Clark (4), Panta (7/3), Dill (11/3). Csere: Lagrange (3), Morgen (2), Medve (2), Kiss (8/6), Kovács (4). Vezetőedző. Horváth Imre.

Az elején egy duplával a Paks vezetett, a folytatásban viszont csak a hátát nézte a ZTE-nek az atomváros csapata. A lendületesen kezdő hazaiak hamar döntésre akarták vinni a dolgot, de támadásban sokat hibáztak. Egyedül csak Wilson triplái „sültek” az első negyedben.

A második tíz percben is akadozott a kék-fehérek támadó játéka, becsületükre legyen mondva remek védekezéssel kompenzálták a pontatlan dobásokat. A vendégek is csak ritkán találtak a gyűrűbe.

A nagyszünet után a vendégeknél Horváth Á. triplával nyitott, de a folytatás már a ZTE-é volt, hiába kért kétszer is időt az ellenfél edzője, ez sem segített. Fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között. Ekkor Timberlake 3 pontosai értek célba.

A befejező negyed elején 20 pont fölé nőtt a különbség a két csapat között, gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A ZTE-nél tiszta magyar sor kapott lehetőséget, míg a vendégeknél a cserék. A különbség csökkent a két csapat között, de a zalaiak biztos győzelme nem forgott veszélyben. Csak igazán most sajnálhatják az egerszegiek a Pakson elherdált mérkőzést. Pénteken azonban lehet javítani, be kell venni a „paksi várat” és akkor bajnok a ZTE.

A páros csata állása: 2-1 a ZTE javára.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: – Akárcsak az első mérkőzésen, nagyon jól védekeztünk. Ismét fizikálisan felőröltük a Paksot. A végét elszúrtuk, de biztos győzelmünk nem forgott veszélyben. Nem akarunk 5. mérkőzést, nyerni megyünk Paksra.

Bodrogi Csaba: a ZTE sportigazgatója: – A mérkőzés koreográfiája hasonlított az első találkozóéhoz.. Erőnlétileg kerekedtünk a vendégek fölé. A 4. negyed már nem számított, ott nem sikerültek a támadásaink.

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: – Védekezésünk kitűnő volt, és a 3. negyedtől kezdve a mi akaratunk érvényesült. A végén nem jöttek be a dobásaink, de a biztos győzelem megvolt. Győzni megyünk Paksra.

Kámán Tamás, a ZTE játékosa: – Nekünk volt több veszíteni valónk, de most taktikusan játszottunk. Biztos győzelmet arattunk, ha a végét el is rontottuk. Kezdünk fáradni, Paksra győzni megyünk, nem szeretnénk 5. mérkőzést játszani.