Egyre távolabb az élmezőnytől

2008 március 29 - szombat
Győr – ZTE 3-2 (2-0)Győr, 3.500 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Játékvezető: Arany. Asszisztensek: Viszokai, Farkas. Góllövők: Pákolicz (27.), Brnovic (32., 93.) ill. Waltner (68., 71.). Sárga lap: Völgyi (89.) ill. Polgár (47.), Botis (76.), Meye (83.).Győr: Stevanovics – Bank (Dudás, 74.), Stark, Supics, Völgyi – Nikolov (Böőr, 60.), Eugene, Józsi, Koltai (Jäkl, 70.) – Pákolicz, Brnovics. Vezetőedző: Egervári Sándor. ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Polgár, Botis, Vulin – Máté, Davidov (Tóth Z., 90.), Molnár B., Zatara (Koplárovics, 65.) – Waltner (Balázs, 91.), Meyé . Vezetőedző: Szlavko Petrovics.

Lehet, hogy az egerszegi fiúk abban a tévhitben élnek, hogy egy mérkőzés 90 percig tart? Ez lehet, hogy múlt évszázadban igaz volt, de hol vannak már azok a szép idők…Mostanában a mérkőzések némi túlzással addig tartanak, amíg nem kapunk a végén egy gólt, amivel vagy egy győzelem, vagy legalább egy pont elúszik. Most is szépen feltápászkodtunk a zöld gyepről, kiegyenlítettünk, aztán mi történt?

A csapat becsületére legyen mondva, Győrben a Győrtől most ki lehet kapni. Még korrekt, időnként jó játékkal is. Most is ez történt. Sajnos, a ZTE egyre inkább beleszürkül a középmezőnybe.

Ifj. Mihalecz István pályaedző: – Két ellentétes félidőt láthattunk. A döntetlen reálisabb eredmény lett volna, de sajnos, harmadik mérkőzésünkön a hajrában vesztünk értékes pontokat.

Vlaszák Géza, a ZTE kapuvédője: – Az első félidőben nem játszottunk jól, de ekkor is voltak helyzeteink. A második játékrészben akár a magunk javára is fordíthattuk volna a mérkőzést. E helyett a 93. percben egy lesállás után kaptunk gólt, s a Győr érdemtelenül nyert.

Dézsi Attila, a ZTE FC ügyvezetője: – Jó lenne a játékosokkal is tudatosítani, hogy meddig tart egy mérkőzés. Ez a haramdik találkozó volt, amelyen a hajrában bukunk pontokat. A koncentrációval vannak gondok.

Máté Péter, a ZTE középpályása: – A második félidei játékunk alapján győzelmet érdemeltünk volna. Helyette egy lesgóllal kikaptunk. (Zala-Lap Kft.)