Elfáradtak az egerszegiek

2006 október 14 - szombat
Körmend  –  Zalakerámia ZTE  79-63(14-9, 12-25, 21-16, 22-13)Körmend, 2000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Bodnár, Makovsky, Kiss.Zalakerámia ZTE: Simon (2), Hoffmann (2), Bell (27/12), Keresztes, Miskovics (17/9). Csere: Misczuk (6), Gáspár (8), Baki (1), Tóth Á. Vezetőedző: Nikola Lazics.

A mérkőzés elején mindkét együttes a védekezésre fektette a fő hangsúlyt, ebben az időszakban valamivel a hazaiak dobtak pontosabban. A folytatásban Bell hárompontosainak köszönhetően átvette a vezetést a vendégcsapat. A nagy szünetet követően azonban a vendégek nem tudták tartani Belinát, a hazaiak szlovén légiósát, aki a mérkőzésen 31 pontig jutott. Ugyanakkor az egerszegieknél a két pontfelelős, Bell és Miskovics elfáradt. Ennek ellenére a 30. percig teljesen nyílt volt a mérkőzés, ekkor a hazaiak csak 7 ponttal vezettek. A találkozó hajrája azonban egyértelműen a hazaiaké volt s végül biztosan nyertek. (Zala-Lap Kft., B. I.)