Ennyivel jobbak voltunk

2009 július 26 - vasárnap
ZTE – Paks 2-1 (2-0) NB-I. labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 4.500 néző. Játékvezető: Kassai. Asszisztensek: Erős, Vámos. Gólszerzők: Rudnevs (15.), Balázs (42.), ill. Böde (78.).Sárga lap: Éger (19.), Todorovics (22.), Szabó J. (30.), Panikvar (33.), Pintér (55.), Nikolov 70.), Rudnevs (85.), Kamber (91.).

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Kovács G. , Todorovics, Panikvar – Sluka (Horváth A. 62.) Máté, Kamber, Illés (Magasföldi 58.) – Rudnevs, Balázs (Szalai, 83.). Vezetőedző: Csank János.

Paks: Csernyánszki – Nikolov, Éger, Szabó J. Pintér (Heffler 79.) – Lisztes, Zováth, Horváth L. (Böde 46.), Báló (Sipeki 50.) – Kiss T., Tököli. Vezetőedző: Gellei Imre.

Soha rosszabb meccset – így summáztuk többen a látottakat. Lehet vitatkozni vele, de a csapaton nem látszott az összeszokatlanság. Waltnert nagyon régen láttuk úgy játszani, mint most Rudnevset. A lett támadó időnként parádés dolgokat csinált, kapufái szépségdíjas találatok lettek volna, ha bemennek. Mindenki tette a magáét, nem lógott ki senki a csapatból.

Lehet, hogy ez a gárda későn alakult ki, de játékerőben nem rosszabb, mint a tavalyi. A meccsről röviden annyit, 75 percig az történt a pályán, amit mi akartunk. Sok szép, korszerű támadást vezettünk. Az utolsó negyedórára kissé kifulladtunk, de hát jó néhány utolsó pillanatban idekerült játékos természetesen még nem lehetett erőnlétileg a topon.

Vélemények: Csank János, a ZTE vezetőedzője: – Túlságosan is későn állt össze játékos keretünk, a jó képességű Paks ellen ez hátrányt jelentett. A vendégek rendre körbe adogatták középpályánkat. Az első játékrészben szerencsére sikerült megfelelő előnyre szert tennünk. Szünet után kontrákból levegőben lógott harmadik gólunk, helyette szépített a Paks és a végén izgulnunk kellett. Szerencsére hoztuk a mérkőzést, így pozitív élményekkel várhatjuk a Ferencváros elleni találkozót.

Gellei Imre, a Paks vezetőedzője: – Minden idénykezdetkor reménykednek a csapatok. Mi is így voltunk ezzel. Az első játékrészben a ZTE jobb volt. Szünet után főleg kontrajátékkal veszélyeztetett. Játékunkban benne volt a döntetlen lehetősége is, de a helyzetek alapján megérdemelten nyert a hazai csapat.

Balázs Zsolt, a ZTE támadója: – Nagyon szerettünk volna győzelemmel rajtolni, ez végül sikerült is. Sajnos, sok helyzetet kihagytunk, köztük én egy tizenegyest. Amiről annyit mondanék, hogy figyeltem a kapust, de ő nem mozdult el. Ez kissé megzavart, sőt, a rúgás pillanatában megcsúsztam, ezért szállt a labda magasan a kapu fölé. Örülök, hogy hibám nem lett végzetes, de ha kell, a jövőben is odaállok tizenegyest rúgni.

Máté Péter, a ZTE középpályása: – Nagyon későn állt össze a csapat. Van olyan társam, aki csak háromszor edzett velünk. Szerencsére az összeszokottság hiánya nem jött ki játékunkon. A lényeg a 3 pont volt, ezt megszereztük.