Fontos győzelem

2005 november 11 - péntek
Powerbasket Wels (osztrák) – Zala Volán ZTE64-70 (16-13, 12-18, 22-14, 14-25)Wels, 200 néző. Európa Kupa, női kosárlabda-mérkőzés. Vezette: Schmidt (német), Van Slooden (holland)Wels: Harder 9, Mracnova 13/6, Marencsikova 20/6, Imbergerová 8, Richardson 8. Cs: Breuer, Petrokivá 6/3, Trubswasser, Cserkacsova. Játékos-edző: Natalja CserkacsovaZala Volán ZTE: Németh 12/6, Szőke 18/6, Szélesy 3, Moua 10, Libicová 21, Cs: Heller 6. Edző: Bencze Tamás

A welsi csapat minden tekintetben élvezte a hazai pálya előnyét, a játékvezetők sokszor akkor is az egerszegiek ellen fújtak, amikor különösebb okuk nem volt rá. (Sőt, a volánosok a kért időpontban nem is tudtak edzeni a csarnokban.) A mérkőzés elején az osztrák együttes pár pontos vezetésre tett szert, a második negyedben viszont összekapta magát a Zala Volán és átvette a vezetést. A folytatásban ismét a welsiek percei következtek, ám a befejező negyedben a hallatlan nagy akaraterővel játszó zalaiak megfordították a vesztésre álló mérkőzést és a továbbjutás szempontjából fontos győzelmet arattak. (Zala-Lap, B. I.)