Fordulatos mérkőzésen vereség

2007 november 11 - vasárnap
Zalakerámia ZTE –  P.L. Dombóvár KC   75-80(11-15, 29-21, 18-23, 17-21)Zalaegerszeg, 1.800 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Bognár, Győrffy, Makovsky. Zalakerámia ZTE:  Miskovics (14/3), Hoffmann (6), Kámán (6), Walters (25/12). Garma (12/3). Csere: Gáspár (13/9), Baki, Keresztes, Simon. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Gyengén kezdtek a hazaiak, 8-0-as vendégvezetés után az 5. percben találtak először a kosárba. A folytatásban is egy ideig még tartott a dombóváriak lendülete. Majd Walters vezérletével 12-0-ás szériát produkált a Zalakerámia ZTE, és átvette a vezetést. Amint azonban 5-6 pontos előnyre tettek szert a hazaiak, a vendégek mindig gyorsan kiegyenlítettek.  A harmadik negyedben, a 28. percben Walters megkapta 4. személyi hibáját, s ezért a kispadra kényszerült. Ez megfogta a hazai csapatot, s az amúgy sem acélos támadójátéka még jobban visszaesett. A hajrában Miskovics pontjaival a Zalakerámia ZTE még tartotta a lépést a vendégekkel, de a hajrában ez már kevésnek bizonyult. (Zala-Lap Kft.)