Gyermekek és fiatalok segítése

Zalaegerszeg címer
Hírek

Gyermekek és fiatalok segítése

2009 június 18 - csütörtök
Bővíteni szeretné munkatársai körét a Magyar Gyermek és Ifjúsági Lelkisegély-szolgálatok Országos Szövetségének tagjaként működő zalaegerszegi Kék Vonal ifjúsági lelkisegély-szolgálat.

Napjainkban a gyermekek különösen veszélyeztetettek, a felnőtteknél kevésbé tudják a családi gondokat, a napi bizonytalanságot feldolgozni. Szomorú statisztika, hogy Magyarországon háromnaponta lesz öngyilkos egy gyermek. Ráadásul a segítő szervezetek is válságban vannak. Elkel tehát minden támogatás. Sajnos az is tény, hogy a szolgálatot kevés fiatal, százból öt ismeri.

– A meghallgatás, a beszélgetés iránt a legnagyobb az igény. A gyerekekkel keveset beszélgetnek a szülők, pedagógusok, sok esetben nincs a környezetükben egyetlen felnőtt sem, akivel bizalmas kapcsolatban lehetnének – mondták a zalaegerszegi szolgálat munkatársai, akik anonim szolgálat révén, nevük elhagyását kérték.

– 25 év alatti fiatalok hívásait várjuk keddtől szombatig 17 és 20 óra között a vonalas hálózatról (92-es, 93-as, 83-as körzet) és a 30-as mobil hálózatról ingyenesen elérhető 06-80-200-248 számon. Ez a korosztály más jellegű problémákkal küzd és más segítséget igényel, mint a felnőttek. A gyermeköngyilkosság a szomorú statisztikák miatt az idén a kiemelt témák között van, a nyári szakmai továbbképzésen is lesz róla szó.

– Nagyon megrázó és esetenként megdöbbentő problémákkal találkozunk. Volt, hogy a szülő adta meg 6-7 éves gyerekének a számot, hogy ezt hívja, ha unatkozik. Aranyos volt a kisfiú, mindig mondta, köszönöm néni, hogy beszélgettél velem. Néhány telefon után kiderült súlyos gondok vannak a családban.

– Iskolai konfliktusok, szülő-gyerek és párkapcsolati problémák, gyászesemény miatt hívnak. És most a tanév végén biztosan lesznek, akik a bizonyítványuk miatt nem mernek hazamenni és hozzánk fordulnak tanácsért. Volt már ilyenből is tragédia. Minket a végletes esetek érnek el, amikor a szülő túl sokat vár a gyerektől vagy éppen nem érdekli az iskolai teljesítmény és a gyerek nem érti, ő miért nem fontos. Teljesítménycentrikus világban élünk, ami a gyerekek szintjén az osztályzatban mutatkozik meg.

– Jó lenne, ha több munkatársunk lenne, a hatékonyabb munka érdekében. A jó ügyelő ott hagyja a problémát a szolgálatnál, de azért vannak esetek, amik hosszú időre nyomot hagynak.

Leendő segítők (akik a szolgálathoz szükséges képzés elvégzését is vállalják) jelentkezését a zoltan.basti@gmail.com címen várják.

(Zala-Lap, B. K.)

Tartalom megosztása: