Ismét a hajrában maradtunk alul

2007 december 20 - csütörtök
Soproni sÖrdögök  –  Zalakerámia ZTE   77-72(20-19, 17-21, 12-14, 28-18)Sopron, 800 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Valovics, Győrffy, Tóth K.Zalakerámia ZTE:  Hoffmann (2), Miskovics (10/6), Kámán (20/12), Walters (5), Bassette (5). Csere: Simon (12/6), Keresztes (2), Gáspár (7/3), Baki (6/6), Tóth Á. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Az első játékrészben egyik csapat sem fektetett hangsúlyt a védekezésre,  sűrűn hullottak a kosarak. A második negyedben a sérült Garma nélkül felálló Zalakerámia ZTE védőjátéka feljavult, át is vette a vezetést. Sajnos a negyed utolsó perceiben Miskovics megsérült, s bár a nagy szünet után még megpróbálkozott a játékkal, de nem tudta folytatni. Ezt döntőnek bizonyult a mérkőzés kimenetele szempontjából, mert bár a vendégek lendülete egy ideig kitartott, a hazaiak fokozatosan feljöttek. A 35. percben ki is egyenlítettek, a végjátékban pedig a sokat hibázó egerszegiekkel szemben jobbnak bizonyultak. A Zalakerámia ZTE ismét hajrában maradt alul, s szenvedett fájó vereséget. (Zala-Lap Kft., B.I.)