Jó rajt az Európa Kupában

2005 október 12 - szerda
Zala Volán ZTE  –  Wels (osztrák)  81-59(29-21, 16-13, 16-9, 20-16)Zalaegerszeg, 200 néző. Európa Kupa női kosárlabda-mérkőzés.Jv.: Udrica (román), Simeonov (bolgár).Zala Volán ZTE:  Szőke (19/6),  Németh (17/6), Moua (24), Szélesi (9/3), Libicova (6). Csere: Heller (7/3), Berta (2), Ambrus. Vezetőedző: Bencze Tamás. Wels:  Prilics (15), Harder (12/3), Marencsikova (2), Petrikova (2), Mracnova (19/9). Csere: Breuer, Richardson (4). Vezetőedző: Natalia Tscherkasova.

A hazai együttes jól kezdett, Moua dupláival biztosan vezetett az első öt percben. Ezután feljöttek a vendégek, nemcsak egyenlítettek, hanem a vezetést is átvették. Majd újra az egerszegi lányok erősítettek, s Németh 2 hárompontosával visszavették a vezetést. Ebben az időszakben jól védekeztek és gyors indításokból elért pontokkal el is húztak, a félidő derekán már 38-24-re is vezettek. Ekkor azonban Berta súlyos sérülést szenvedett és ez visszavette a hazaiak lendületét. A nagy szünetet követően ismét lendületessé vált a hazaiak játéka és a harmadik negyed hajrájában már közel húsz ponttal vezettek. Újabb hullámvölgy után azonban a Wels 12 pontra felzárkózott. Az utolsó negyedben a hazaiak rendre kijátszották a támadóidőt, mivel két centerük már 4-4 büntetőpontot szedett össze. Ennek ellenére a különbség nem csökkent, sőt nőtt, a Zala Volán ZTE jól vette az első akadályt az Európa Kupában.