Jobbak voltak a vendégek

2009 szeptember 12 - szombat
ZTE – Újpest 1-4 (1-1) NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 4000 néző. Játékvezető: Németh Á. Asszisztensek: Butkai, Kovács Z. Gólszerzők: Magasföldi (20.) ill. Kabát (41., 62., 84), Foxi (69.). Sárga lap: Kamber (50.) ill. Balajcza (21.), Tóth N. (33.), Simek (62.).

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovics, Bogunovics, Panikvar (Horváth A., 46.) – Balázs, Kamber, Máté P., Magasföldi – Rudnevs (Illés, 63.), Pavicevics (Schultz, 79.). Vezetőedző: Csank János.

Újpest: Balajcza – Dudics, Vermes, Takács Z., Pollák – Simek (Rajczi, 78.), Korcsmár (Jucemar, 87.), Millar, Tóth N. – Foxi (Simon K., 89.), Kabát. Vezetőedző: Willie McStay.

Nem volt ez egy unalmas meccs. A vendégdrukkereknek alighanem nagyon tetszett. Sajnos, mi a ZTE-nek drukkoltunk. A mérkőzés koreográfiája kisértetiesen hasonlított a Kapsovár elleni meccsre. A mérkőzés első harmadában gólokkal vezethettünk volna, eldönthettük volna a mérkőzés sorsát. Most sem így történt. Az Újpest még az első félidő hajrájában egyenlített, a másodikban pedig már csak a lila-fehér csapat volt a pályán.

Nem Kabát teljesítménye döntötte el a találkozó sorsát, hanem az, hogy a ZTE sem csapatként nem nyújtott elfogadható teljesítményt, illetve talán az egy Vlaszákon kívül – négy kapott gólja ellenére – egyetlen játékos teljesítményét sem lehet pozitívan értékelni. Hogy mit tud Csank mester kitalálni, azt elképzelni sem tudjuk. De valamit ki kell találni.

Vélemények

Csank János, a ZTE vezetőedzője: – A jobb csapat nyerte meg a mérkőzést. Nagyon jól kezdtük a találkozót, de már harmadik 11-est hagyjuk ki döntő szituációban. Szünet után nem tartottuk meg a labdákat, és az Újpest fölénk kerekedett. Megérdemelten nyertek a vendégek, de a gólkülönbséget túlzottnak tartom.

Willie McStay, az Újpest vezetőedzője: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, az is volt. Az első 20 perc gyenge játékát túléltük. A 11-es véleményem szerint nem volt az. Harminc perc után átvettük a játék irányítását, egyértelműen a mi akaratunk érvényesült. Nagyon jó második félidőt produkáltunk.

Máté Péter, a ZTE játékosa: – Az első húsz percben megnyerhettük volna a mérkőzést, de ez már lejárt lemez.

Balázs Zsolt, a ZTE játékosa: – A mérkőzés elején kihagytuk a helyzeteket, utána az Újpest büntetett.

(Zala-Lap, B. I. Fotó: Inkovics Gábor)