Jubileum tűzijátékkal és gólokkal

2008 február 29 - péntek
ZTE – Újpest 4-1 (3-0)Zalaegerszeg, 6.000 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Játékvezető: Arany. Asszisztensek: Kovács, Butkai. Góllövők: Zatara (15., 59), Waltner (19.), Meyé (44.) ill. Tisza (55.,). Sárga lap: Molnár (80.) ill., Sadjo (5.), Dourandi (80.)ZTE: Vlaszák – Máté, Miljatovics, Botis, Vulin (Kocsárdi, 78.) – Zatara (Horváth A., 86.), Molnár, Davidov, Koplárovics – Waltner, Meyé (Balázs, 72.). Vezetőedző: Szlavko Petrovics.Újpest: Balajcza – Korcsmár, Böjte, Juhár, Sadjo (Hajdú, 70.) – Tisza, Foxi (Ebala, 83.), Bozics, Radulovics – Kovács Z. (Moldovan, 60.), Dourandi. Vezetőedző: Urbányi István.

Volt minden, ami a hangulathoz kellett: tűzijáték, könnygáz, gólok….Ez utóbbiak szerencsére többségében a vendégek kapujában.

A ZTE 1001. élvonalbeli mérkőzése jubileum volt a javából, mert az idegenbeli 1000. helyett ez volt az igazi. A bevezető hangulatról a ZTE All Star csapata és a magyar öregfiúk válogatottja gondoskodott, a kispályás összecsapás az utóbbiak 7-4-es sikerével zárult.

A bajnokin az első félidő kezdőrúgását az a Soós István végezte el, aki 403 mérkőzésen lépett pályára a kék-fehérek színeiben, 67 találatával jelenleg is vezeti a klub „örökgólranglistáját”. A második félidő elején pedig Tóth József és Gáspár Gyula – aki a ZTE első NB-I.-es bajnoki gólját szerezte – állt a kezdőkörbe.

A mérkőzésről még annyit, a ZTE önmagát múlta felül, az Újpest pedig mélyen tudása alatt játszott. A 4-1-es győzelem reális az egyik titkos bajnokaspiráns ellen. Időnként iram, játék is volt, néha nem is magyar pályán éreztük magunkat.

A mérkőzés után dr. Gyimesi Endre polgármester és Dézsi Attila, a ZTE FC ügyvezetője köszöntötte az egykori vezetőket és játékosokat. S ami még említésre méltó, a mérkőzésen jelentős összeg gyűlt össze Bolemányi Jánosnak, a ZTE egykori kiváló kapuvédőjének – akinek a közelmúltban amputálták egyik lábát – gyógyulása érdekében.

Szlavko Petrovics, a ZTE vezetőedzője: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Fontos lélektani pillanatokban rúgtuk góljainkat. A találkozó jó hírverése volt a labdarúgásnak.
Urbányi István, az Újpest vezetőedzője: – A ZTE az első félidőben könyörtelenül kihasználta védelmünk hibáit, utána már nem tudtunk hatékonyan támadni.
Máté Péter, a ZTE védőjátékosa: – Fontos találkozót nyertünk meg. Úgy vélem, hogy nem hoztunk szégyent az elődökre.
Kocsárdi Gergely, a ZTE játékosa: – Pár percre kaptam lehetőséget a játékra, de örülök, hogy győztes találkozón tértem vissza a ZTE-hez. (Zala-Lap Kft.)