Kicsikartuk a győzelmet

2009 április 29 - szerda
Zalakerámia-ZTE – Planet Leasing-Dombóvár 101-99 (28-24, 25-22, 23-30, 25-23) NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért, 1. ford. Zalaegerszeg, 2.200 néző. Jv.: Forrai, Ádám, Szabó G.

Zalakerámia ZTE: Hinnant (24/15), Watson (15/9), Kámán (18/9), Jones (10/6), Helbich (18). Csere: Simon (2), trepák (5/3), Baki (9/6). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

Planet Leasing Dombóvár: Adams (29/21), Legrange (26/6), Clark ()), Bódi (10/6), Dill (15/3). Csere: Szőke (7/3), Deák (3/3), Balogh. Vezetőedző: Bálind József.

Jobban kezdett a Zalakerámia ZTE, de 13-6 után a vendégek Adams tripláival az ötödik percben egyenlítettek (15-15), majd átvették a vezetést is (15-20). Az első negyed hajrája ismét a hazai csapaté volt, amely a második játékrészben is őrizte az előnyét. 40-36 után Hinnant két gyors hárompontosával megugrott a hazai csapat, s hétpontos előnnyel (53-46) vonulhatott pihenőre.

A nagyszünet után az egerszegiek főként Hinnant tripláival újra és újra megpróbálták leszakítani a vendégeket, többször is tíz pontra növelték az előnyt, de ekkor mindig jöttek a hibák, meg másik oldalon a hármasokat rendületlenül szóró Adams és minimálisra olvadt az előny. A harmadik negyed legvégén, a dudaszó pillanatában Szőke Balázs félpályáról talált be, ezzel egyenlített (76-76) a Planet Leasing Dombóvár.

Az utolsó játékrészben mindkét csapat mozgósította tartalékait, s bár általában a hazai csapat több ponttal vezetett, a 34. percben 89-78-ra, sok labdát elszórt, s azokat rendre kihasználta a vendégcsapat. Ebben az időszakban a játékvezetők néhány ítélete is borzolta a kedélyeket, annál is inkább, mivel egyenlítettek a dombóváriak.

A hajrá rendkívül izgalmas volt, 92-89-nél, mikor már csak két perc volt hátra, Hinnant két büntetőjével 96-93 lett, de 34 másodperccel a befejezés előtt a vendégek támadhattak. Legrange azonban eladta a labdát és a Zalakerámia ZTE egy büntetővel növelte előnyét.

Majd Legrange csökkentette a különbséget. Kámán két büntetőjével 99-95-re vezetett az egerszegi csapat, majd ismét kapott egy duplát. Hinnant higgadtan értékesítette a büntetőket (101-97), s bár Legrange még akadálytalanul dobhatott ott egy kosarat, ez nem számított: a hazaiak 101-99-re nyertek, és 1-0-ra vezetnek.

Vélemények

Völgyi Péter, a Zalakerámia ZTE vezetőedzője: – Majdnem megviccelt bennünket a Dombóvár hárompontosaival. Szerencsére mi is felvettük velük a dobóversenyt. Nagy küzdelemben nyertünk.

Bodrogi Csaba szakmai igazgató: – Kétszer is elhúztunk több, mint 10 ponttal, kezünkben volt a mérkőzés, de a Dombóvár mindig felállt. Nehéz mérkőzésre számítottunk, ez bejött. 1-0-ra vezetünk, ez a lényeg.

Gáspár Dávid, a Zalakerámia ZTE játékosa: – A Dombóvár bizonyította, hogy jó csapat. Remekül dobták a hárompontosakat, Adamsot nem tudtuk tartani. A védekezésünk lehetett volna jobb is. A legfontosabb azonban, hogy kicsikartuk a győzelmet.

Baki Gergely, a Zalakerámia ZTE játékosa: – Örülök, hogy pontjaimmal hozzájárulhattam a csapat sikeréhez. A csapat tartását bizonyítja, hogy ismét szoros találkozón nyerni tudtunk. Megpróbálunk vendégként is eredményesek lenni.