Kimaradtak helyzeteink

2009 június 14 - vasárnap
ZTE II.-Pécsi MFC 1-4 (1-1) NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 250 néző. Jv.: Király K. Gólszerzők: Dóczi (25. p.), illetve Koplárovics (11-esből, 43. p. ), Nagy O. (66. p.) , Lovrencsics ( 83. p. ), Lantos (93. p.). Piros lap: Sági 72. p.).

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodó Pécs a mérkőzés elején támadólag lépett fel a zetés fiatalok ellen. A hazaiak jól védekeztek, és kontratámadásokra helyezték a hangsúlyt. Egy ilyen akció végén meg is szerezték a vezetést. Átvették a játék irányítását és 4 nagy lehetőséget is elhibáztak.

Ez megbosszulta magát, egy súlyos védelmi hiba után egyenlített a Pécs. Szünet után ismét a vendégek harcoltak ki mezőnyfölényt, a ZTE II. már jóval kevesebbet támadott. Sági kiállítását követően a vendégek fölénye gólokban is megmutatkozott és biztosan nyerték a találkozót.

Dobos Sándor, a ZTE II. vezetőedzője: – Egygólos vezetésünknél kihagytuk a helyzeteinket, s ez megbosszulta magát. Súlyos vereség lett a vége.

Horváth András II.: – Az első félidőben még fegyelmezetten játszottunk. Sajnos 1-0-s vezetésünknél kihagytuk a helyzeteinket, ha ott sikerül 2 góllal elhúznunk, más eredmény születik.