Kiütéses vereség

2009 április 29 - szerda
ZTE – Győr 2-7 (2-1) NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 3500 néző. Játékvezető: Szabó S. Asszisztensek: Tóth, Huszár. Gól: Alomerovics (9.), Waltner (28.) ill. Józsi (3., 58.), Bajzát (47., 65., 76.), Böőr (61.), Aleksidze (79.). Sárga lap: Völgyi (38.), Bank (55.). Piros lap: Miljatovics (56.).

ZTE: Vlaszák – Kovács G., Miljatovics, Botis, Varga R. (Szamosi 46.) – Sluka , Alomerovics, Horváth I. A., Illés (Horváth II A. 67.) – Waltner , Balázs. Vezetőedző: Csank János.

Győr: – Sztevanovics – Bank, Supics, Stark, Völgyi – Tokody (Jäkl 79.), Kiss M. (Aleksidze 39.), Józsi , Kink – Bajzát (Brnovics 83.), Böőr. Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac.

Nem szokásunk a játékvezetést bírálni. Most sem tesszük…. Ezért csak kíváncsiak lennénk, miért kapott Miljatovics piros lapot? Nem volt utolsó védő, ellenfele nem volt gólhelyzetben, a szabálytalanság sem volt olyan súlyos ….

És a gólok közül is párat érdemes lenne videón visszanézni, nem előzte-e meg lesállás valamelyiket? Ezzel együtt: nem lett volna szabad ennyire összecsuklanunk. Ez egy rossz álom volt csupán – fogjuk így fel. S bizonyítsuk a következő találkozókon, hogy tényleg ez volt, a csodának nincs vége.

Csank János, a ZTE vezetőedzője: – Gratulálok a Győrnek győzelméhez, a gólkülönbséget azonban túlzottnak tartom. Mindkét félidőt rosszul kezdtük, az első győri gólt még tudtuk korrigálni. Szünet után azonban minden hibánkat góllal büntették a vendégek. Így nem kerülhettük el a súlyos vereséget.

Dragoljub Bekvalac, a Győr vezetőedzője: – Az a csapat, amely 13 találkozón nem kap ki, jó együttes. Jól sikerült feltérképezni a hazaiak játékát, a szünet után nekünk szinte minden sikerült. A kiállítást követően a ZTE zavarodottságát könyörtelenül kihasználtuk és fölényesen nyertünk.

Nagy Ferenc, a ZTE FC elnöke: – A játékvezető gyenge működése erősen belejátszott ebbe a vereségbe.

Sorin Botis, a ZTE játékosa: – Az első félidőben jól játszottunk, ekkor eldönthettük volna a találkozó sorsát. Szünet után a gyorsan bekapott gólt és a kiállítást nem tudtuk feldolgozni. Súlyos vereség lett a vége.

Kovács Gergő, a ZTE játékosa: – Nem ilyen visszatérésről álmodtam. Ha az első félidő végén berúgom nagy helyzetemet, minden másként alakul. Gyorsan túl kell tennünk magunkat ezen a vereségen, mert pénteken vár ránk a Fehérvár.