Kötelező győzelem

2009 február 01 - vasárnap
EnterNet NTE Hegyvidék – Zalakerámia ZTE 73-91 (22-24, 16-20, 21-22, 14-25) NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 500 néző. Jv.: Bognár, Surányi, Farkas.

Zalakerámia ZTE: Hinnant (19/3), Kámán (18/6), Wilson (22/3), Jones (8/3), Helbich (19/3). Csere: Gáspár (5/3), Trepák, Simon. Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

A sereghajtó hazai csapat végig lelkesen, a gyors játékot erőltetve próbált sikert elérni. A Zalakerámia ZTE három negyeden keresztül meglehetősen szellősen védekezett, és amikor 5-6 pontos vezetésre tett szert, jött egy kis könnyelműsködés, s a hazaiak felzárkóztak. A vendégek védőjátéka csak az utolsó negyedben vált keményebbé.

Ekkor a hazaiak dobásai rendre célt tévesztettek, a lepattanókból jól indultak az egerszegiek, s ekkor vált biztossá kötelező győzelmük. A mérkőzés pozítivuma még, hogy Wilson kezd beépülni a csapatba, nagyon hasznosan játszott, mind támadásban, mind védekezésben jó teljesítményt nyújtott.

Értékelés
Bodrogi Csaba szakmai igazgató:
– A végig lelkesen játszó hazaiak ellen egy pillanatig sem lehetett hátra dőlni, meg kellett küzdenünk a sikerért.