Közepes teljesítménnyel

2008 február 09 - szombat
Zalakerámia ZTE  – Bodrogi Bau-Vásárhely 100-89 (29-19, 27-22, 17-21, 27-27)Zalaegerszeg, 700 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Valovics, Szakáll, Balogh.Zalakerámia ZTE:  Miskovics (8), Walters (24/9), Kámán (19/9), Piplovics (10/3), Keresztes (10). Cs: Tóth Á. (10), Kováts V. (2), Simon (5), Baki (12/9). Edző: Nikola Lazics.

Hullámzó teljesítményt nyújtott az első negyedben a hazai csapat, 7-6-ra még vezetett, azonban az 5. percben már 5 ponttal a vendégek voltak a jobbak. Ezt követően valamelyest feljavult az egerszegiek védekezése, és sikerült jelentős előnnyel zárniuk a játékrészt.

A második negyedben egy ideig állandósult a 10 pont körüli különbség, sőt a cseréket követően valamelyest nőtt is. Mindenki azt várta, hogy a következőkben a hazai csapat elhúz, a harmadik játékrész közepén már 18 ponttal vezetett, azonban nem így történt.

A vásárhelyiek már 8 pontra is megközelítették a hazaiakat, s csak Kámán és Walters kosarainak köszönhető, hogy végülis a közepes színvonalú mérkőzésen biztos győzelmet aratott a Zalakerámia ZTE.  (Zala-Lap Kft., B.I.)