Küzdelmes mérkőzésen győzelem

2008 október 25 - szombat
ZTE II – Tatabánya 1-0 (0-0) Zalaegerszeg, 400 néző. NB-II. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Játékvezető: Erdős. Asszisztensek: Butkai, Kovács Z. Gólszerző: Ferkó (52.).

ZTE II.: Sipos – Bozsoki, Balogh T., Varga R., Rácz – Ferkó, Mirceta, Horváth I A., Kottán K. – Sági (Fülöp T. 75.), Délczeg. Vezetőedző: Dobos Sándor.

Tatabánya: Dénes – Almási, Mátyus, Nagy Cs., Gellér (Dombai 90.) – Kollár, Farkas B., Vass (Szolnoki 84.), Béres – Faragó, Flores. Vezetőedző: Zambrano Octavio.

Az első félidőben jobbára csak a két tizenhatos között folyt a játék, helyzetek alig akadtak a kapuk előtt. Szünet után a ZTE II. gyorsan megszerezte a vezetést, majd ezt követően vendégek átvették a játék irányítását, beszorították a hazaiakat kapujuk elé. Akik azonban jól védekeztek és így értékes 3 pontot szereztek.

Vélemények: Dobos Sándor, a ZTE II. vezetőedzője: – Gratulálok csapatomnak, nagyon megdolgoztak a három pontért.

Ferkó Csaba, a ZTE II. játékosa: – Nem hittem, hogy az én gólommal nyerni tudunk, a Tatabánya ugyanis veszélyesen támadott. Ezzel együtt úgy vélem, hogy jól küzdöttünk és megérdemeltem nyertünk. (Zala-Lap Kft.)