Küzdelmes mérkőzésen hazai siker

2005 november 03 - csütörtök
Zala Volán ZTE  –  Sibenik (horvát)   75-69(13-23, 22-19, 16-11, 24-16).Zalaegerszeg, 250 néző. Európa Kupa női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Latz (német), Danileou (francia).Zala Volán ZTE:  Szőke (17/9), Szélesy (3), Moua (16), Németh (16/6), Libicova (8).Csere: Heller (15/6). Vezetőedző: Bencze Tamás. Sibenik:  Bogoje (2), Arblics (3), Puzsar (8/3), Lokas (14/12), Popovics (20/6).Csere: Baranovics (18), Terglav (2). Vezetőedző: Stipe Bralics.

Gyengén kezdett a hazai csapat, a Sibenik a 3. percben már 6-2-re vezetett. A folytatásban sem javult fel a Zala Volán ZTE játéka, főleg a támadásokban gyengélkedtek a lányok, így a negyed végén már 10 pontra nőtt a különbség. A 2. negyed elején Heller pontjainak köszönhetően felzárkóztak a hazaiak, de aztán egy újabb rövidzárlat következett, s a 18. percben 33-41-et mutatott az eredményjelző. A 3. negyedben nagyot javult az egerszegi lányok teljesítménye, s ennek köszönhetően a 28. percben először vezettek a mérkőzés folyamán. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, mígnem a 38. percben a horvátok több akciót elhibáztak, a megszerzett lepattanókból pedig gyors és eredményes akciókat vezettek a hazaiak, s ismét átvették a vezetést. Az utolsó percben pedig tovább növelték előnyüket.

Jó iramú és változatos mérkőzésen a gyengén kezdő egerszegiek megérdemelten fordították a maguk javára a mérkőzést.