Magabiztos győzelem

2008 február 24 - vasárnap
Paks-ZTE 0-3 (0-2)Pécs, 400 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés.Játékvezető: Iványi. Asszisztensek: Medovarszki, Forgács.Góllövők: Meyé (11., 22.), Balázs (80.).Sárga lap: Éger (79.), ill. Botis (21.), Vulin (51.), Tóth Z. (74.).Paks: Kovács – Belényesi (Kriston 46.), Éger, Böde, Hanák – Zováth , Horváth, Balaskó, Csehi – Tököli (Báló 83.), Kiss T. Vezetőedző: Gellei Imre.ZTE: Vlaszák – Máté, Miljatovis, Botis (Polgár 40.), Vulin – Zatara (Tóth Z. 72.), Molnár B.,
Davidov, Koplárovics – Meyé (Balázs 68.), Waltner. Vezetőedző: Szlavko Petrovics.

Bár az országos médiában nem túl hízelgően írtak erről a mérkőzésről, mi azt mondjuk, sose legyen rosszabb. Az itthon megszokott színvonalhoz képest nem is játszott olyan rosszul a ZTE. Ha ezt a formát állandósítani tudná, remeghetnének a bajnokesélyesnek kikiáltott csapatok.

VÉLEMÉNYEK:
Dézsi Antal, a ZTE ügyvezetője: – Remekül kezdtük a mérkőzést, a csapat végig fegyelmezetten játszott. A hajrában pedig Balázs Zsolt nagyon szép gólt lőtt.

Ifj. Mihalecz István pályaedző: – Meyé a 10. percben betalált, ez megnyugtatta a csapatot. Ezt követően végig taktikusan, koncentráltan játszottunk, biztosan nyertünk.

Vlaszák Géza, a ZTE kapuvédője: – Az első félidőben jól játszottunk, a Paksnak esélye sem volt a gólszerzésre. A második félidőben visszaálltunk, de ellenfelünknek ekkor sem volt igazán gólszerzési lehetősége. A végén pedig a fiatal Balázs Zsolt góljával bebiztosítottuk győzelmünket.