Majdnem bravúr

2006 október 27 - péntek
Paksi Atomerőmű – Zalakerámia ZTE 72-67(20-13, 14-22, 17-19, 21-13)Paks, 800 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Földházi, Benczur, Kiss. Zalakerámia ZTE: Simon, Bell (26/6), Miskovics (13/6), Misczuk (4), Latham (22/3). Csere: Keresztes, Gáspár (2), Tóth Á.

A találkozó elején az egerszegiek 7-4-re vezettek. Azonban a hazaiak támadójátéka feljavult, ráadásul a vendégek gyorsan összeszedték 4. személyi hibájukat, s a büntetőkből  a Paks tovább növelte előnyét. A második negyedben feljavult a Zalakerámia ZTE védekezése, s a támadásokat főként Bell és Latham rendre kosárral fejezte be. Hosszú időn keresztül a vendégek vezettek, a Paks 62-62-nél tudott egyenlíteni. Ezt követően percekig nem esett kosár, végül a Paksnak sikerült betalálnia a gyűrűbe. Ez megnyugtatta a hazaiakat s némi bírói segédlettel sikerült hozniuk a találkozót. A játék összképe alapján az egerszegiek akár nyerhettek is volna, de a dícséretetet mindenképpen kiérdemelték. (Zala-Lap Kft., B. I.)