Mikulásnapi ajándék

2008 december 06 - szombat
Zalakerámia ZTE – DEKE 111-65 (32-23, 26-14, 31-9, 22-19)NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 900 néző. Jv.: Kiss, Sabáli, Söjtöry.

Zalakerámia ZTE: Hinnant (8/6), Watson (16/3), Jones (17/3), Kámán (11/3), Helbich (22). Csere: Trepák (18), Gáspár (5/3), Simon (3/3), Baki (6), Bödör (3/3), Tóth O. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Jól kezdett a Zalakerámia ZTE, de a vendégek az első negyed közepén – először és utoljára a mérkőzésen – átvették a vezetést. Ekkor a hazaiaknál szokás szerint a védekezéssel volt a gond, szinte minden debreceni támadás ponttal fejeződött be. A hazaiak csak a játékrész hajrájában tudtak elhúzni. A második negyed közepén lendült bele igazán csak az egerszegi csapat, ekkor feljavult a védőjátékuk, elsősorban Gáspárnak és Simonnak köszönhetően.

A 17. percben már 20 pont volt a különbség (49-29). A harmadik játékrész már edzőmérkőzés jelleget öltött a 23. percben már 30 ponttal vezetett a hazai csapat (67-37). A találkozó hajrájában már a Zalakerámia ZTE saját nevelésű fiataljai is pályára léptek, akik tartották az 50 pont körüli előnyt.

Értékelés:

Völgyi Péter, a Zalakerámia ZTE vezetőedzője: – Jó mikulásnapi ajándékkal kedveskedtünk szurkolóinknak. Örülök, hogy játéklehetőséget tudtam biztosítani saját nevelésű fiataljainknak.

Simon László, a Zalakerámia ZTE játékosa: – Készültünk az ellenfélből, mert nemrég megszerezték első győzelmüket. Az Albacomp elleni súlyos vereségünket követően igyekeztünk kiengesztelni szurkolóinkat. Úgy érzem, sikerült.