Nagy csatában

2008 január 19 - szombat
Zalakerámia-ZTE – Albacomp 91-87(22-14, 12-24, 34-21, 23-28)Zalaegerszeg, 1.400 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Forrai, Pálla, Tóth.Zalakerámia ZTE:  Miskovics (27/18), Kámán (10/6), Walters (14/6), Gay (10), Keresztes (6). Csere: Tóth Á. (5), Baki (2), Gáspár (11/9),  Simon (1), Hoffmann (5/3). Vezetőedző: Nikola Lazics.

Nagy taktikai harccal kezdődött a mérkőzés, a vendégek a palánk alatti játékot erőltették. A hazai csapat azonban ebben az időszakban jól védekezett, s a dobások is eredményesek voltak. A büntetők kihasználása azonban ekkor sok kívánni valót hagyott maga után.

A második negyedben  Zalakerámia ZTE sokat cserélt, s a kispadról bejövő játékosok nem tudták megtartani az előnyt. Az Albacomp a 16. percben 26-26-nál egyenlített, majd a vezetést is átvette.  Sőt a játékrész befejezése előtt már 7 ponttal vezettek a vendégek, azonban Miskovicsnak az utolsó pillanatban a félpályáról dobott hárompontosa csökkentette a hátrányt. Sajnálatos esemény történt ebben a negyedben: Radovics, a vendégek szerb légiósa rosszul esett, s ölben kellett levinni a pályáról.

A folytatásban Miskovics játéka hozta meg a változást, az egerszegiek irányítója egymás után 3 hárompontost dobott, ezzel a Zalakerámia ZTE visszavette a vezetést. A hazaiak lendületét az sem tudta megtörni, hogy Keresztes már a 23. percben kipontozódott. Miskovics mellé ugyanis ebben az időszakban Gáspár is felzárkózott jókor dobott tripláival. Ekkor már 10 pont fölé került a hazai csapat előnye, eldőlni látszott a mérkőzés sorsa, annál is inkább, mivel a vendégeknél az addig kiválóan játszó Simon Balázs a 35. percben kipontozódott. Nem így történt, mivel Bradford sorozatban dobta a hárompontosokat. Végül azonban a véghajrában feltámadó Kámán pontjaival izgalmas küzdelemben nyert a hazai csapat.

Információink szerint azonban az Albacomp meg kívánja óvni a mérkőzést. (Zala-Lap Kft.)