Nagy különbségű győzelem

2008 március 08 - szombat
Zala Volán ZTE  –  Sabária BC Szombathely   93-61(24/25, 28-10, 23-13, 18-13)Zalaegerszeg, 150 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Páli, Téczely.Zala Volán ZTE: Marinova (13/9), Túróczi (14/3), Szélesy (8), Pungor (16/6), Milkova (17). Csere: Creamer (12/6), Hersics (10/6), Gerencsér (10/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

A mérkőzés elején egyperces néma felállással emlékeztek Bencze Tamás vezetőedző elhunyt édesapjára, aki egyben a csapat törzsszurkolója is volt.

Álmosan kezdett a hazai csapat, a sereghajtó szombathelyiek lelkes játékkal az első negyedben még tartották a lépést a gyengén védekező egerszegiekkel szemben. A Zala Volán ZTE a második negyed közepén javult fel, ekkor másfél perc alatt tíz ponttal elhúzott ellenfelétől. A harmadik és negyedik játékrészben már biztosan kezükben tartották a mérkőzés irányítását az egerszegi lányok, s ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. (Zala-Lap Kft.)