Nagy küzdelemben fontos győzelem

2007 március 07 - szerda
Zalakerámia ZTE – Albacomp 82-76(22-23, 18-18, 17-17, 25-18)Zalaegerszeg, 1000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Vígh, Pálla, Szilas.Zalakerámia ZTE: Simon, Miskovics (22/9), Kováts V., Powell (5/3), Bell (33/3). Csere: Keresztes (4), Gáspár (15/6), Baki (3/3). Vezetőedző: Nikola Lazics.

Az első negyedben nem fektettek nagy hangsúlyt a csapatok a védekezésre, így a támadások rendre kosárral fejeződtek be. A folytatásban sem állt össze a hazai csapat védekezése, főleg az ellenfél centereit nem sikerült semlegesíteni. A harmadik negyedben 3 percig nem dobott pontot az egerszegi csapat, szerencsére ezt ellenfele nem tudta kihasználni. Majd Bell hárompontosa törte meg a hazai kosárcsendet, de ezt követően a kitünő játékoss összeszedte 4. személyi hibáját, s a cserepadra kényszerült. Ekkor Miskovics tartotta a lelket az egerszegiekben, s neki köszönhető, hogy az Albacomp nem tudott meglépni. Az utolsó negyedben gigászi csata bontakozott ki, a visszatérő Bell, s a feltámadó Gáspár kosaraival a hazai csapat elhúzott ellenfelétől. A vége azonban így is nagyon izgalmassá vált, de a Zalakerámia ZTE kicsikarta a számára nagyon fontos győzelmet. (Zala-Lap Kft., B. I.)