Nagy küzdelemben vereség

2006 november 19 - vasárnap
Zalakerámia ZTE  –  PVSK-Expo Center Pécs  68-71(26-17, 17-24, 14-18, 11-11)Zalaegerszeg, 900 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv: Bodnár, Papp, Makovsky.Zalakerámia ZTE: Miskovics (14/3), Simon, Bell (25/6), Olsovsky (2), Latham (12). Csere: Gáspár (6), Keresztes (4), Hoffmann (2), Baki (3/3). Vezetőedző: Nikola Lazics.

Jól kezdett a Zalakerámia ZTE, a vendégek néhány percig nem találtak a kosárba. Aztán felzárkóztak, de a negyed hajrája ismét a hazaiaké volt. A folytatásban is egy ideig tartott az egerszegiek lendülete, jól védekeztek és támadásban is eredményesek voltak. A Zalakerámia ZTE a 13. percben már 35-23-ra vezetett. Ettől kezdve azonban érthetetlen módon visszavettek a tempóbol a hazaiak, és a sok eladott labdából a vendégek könnyű kosarakat szereztek. A nagy szünet után sem találta a ritmust a hazai csapat, ráadásul centerei gyengén szedték a lepattanót. Nem véletlen tehát, hogy Nikola Lazics a mérkőzés végén mindkét magas játékosát  a kispadon tartotta. Bár a ZTE erőlködött, a rutinos vendégek vezetésük tudatában rendre kijátszották a támadóidőt,  és a végén kosarakat szereztek. A hazai csapat nagy csatában, de vereséget szenvedett.  (Zala-Lap Kft., B. I.)