Nagyon fontos győzelem

2008 január 05 - szombat
Zalakerámia ZTE-Univer Kecskemét 87-82Zalaegerszeg, 1.500 néző. NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Cziffra, Bognár, Szilas.Zalakerámia ZTE: Miskovics (13/3), Walters (22), Gáspár (8/6), Kámán (5), Bassette (12). Csere: Hoffmann (9/3), Keresztes (6), Simon (9/3), Baki (3/3), Kováts. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Nem indult jól a hazaiak számára a mérkőzés, főleg támadásban gyengélkedtek. A kecskemétiek az első negyed közepén már 9 ponttal is vezettek (7-16). Egy időkérést követően a hazaiak összekapták magukat és beérték ellenfelüket. Az egerszegiek sokáig nem találták ellenszerét a vendégek letámadásos taktikájának, szerencsére, időnként Walters, valamint a harmadik negyedben Bassette teljesítménye tartotta a lelket bennük. A befejező negyedben Miskovics is feljavult, és komoly izgalmak után a Zalakerámia ZTE-nek sikerült kicsikarnia a számára nagyon fontos győzelmet. (Zala-Lap Kft., B.I.)