Nagyon kellett ez a győzelem

2007 április 02 - hétfő
ZTE – Bp. Honvéd 3-2 (2-1)Zalaegerszeg, 4000 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Játékvezető: Kassai. Asszisztensek: Erős, Vámos. Góllövők: Waltner (44., 45+1.), Lekics (74.), ill. Ivancsics (22.), Genito (89.),. Sárga lap: Koplárovics (21.), Waltner (44.), Molnár B. (52.), Lipcak (69.), Dianu (77.), ill. Ivancsics (31.), Tomics (46.), Szabó T. (52.), Benjamin (55.), Pomper (82.). Piros lap: Koplárovics (34.), ill. Hercegfalvi (77.).ZTE: Lipcak – Tóth Z., Csóka, Máté, Koplárovics – Józsi, Molnár B., Simonfalvi (Nagy L., 75.), Franciskovics (Dianu, 58.) – Waltner (Ludánszki, 61.), Lekics. Vezetőedző: Simon Antal.Bp. Honvéd: Tomics – Schindler, Debreceni (Diego, 48.), Pomper, Vincze Z. (Genito, 48.) – Dobos, Benjamin, Szabó T., Ivancsics – Hercegfalvi, Bogdanovics (Ndjodo, 65.). Vezetőedző: Supka Attila.

Közönségszórakoztató meccs volt, az biztos. S ami a győzelem mellett kiemelendő, látszott a játékosokon, hogy akarnak. A csapat a buta kiállítás után sem omlott össze, emberhátrányban fordított. Az alkalmi védősor mellett a vendégeknek alig akadt helyzetük, ráadásul Lekics magyar pályán ritkán látható nagy gólt lőtt.

Vélemények:
Simon Antal, a ZTE vezetőedzője: – Változatos, jó mérkőzést vívtunk a Honvéddal. A találkozón minden előfordult, ami a fociban megtörténhet. Nagyon értékes győzelmet arattunk, remélem a Sopron ellen a hétvégén folytatjuk a pontszerzést.
Supka Attila, a Bp. Honvéd vezetőedzője: – Jó mérkőzést játszottunk, de ezt a dícséretet már megkaptuk az Újpest ellen, ott is kikaptunk. Az első félidő végén 3 perc alatt leromboltuk, amit addig felépítettünk. Vereségünkért nem csak a kapusunk okolható.
Waltner Róbert, a ZTE játékosa: – Úgy érzem, mindkét büntető jogos volt, nagyon örülök, hogy sikerült azokat értékesítenem. Sebők Vilmos mezét azért viseltem, mert jó barátom volt és sajnálom, hogy eltávozott a csapattól.
Tóth Zoltán, a ZTE játékosa: – Nagyon kellett ez a siker, hogy megtépázott önbizalmunk helyrerázódjon. (Zala-Lap Kft., B. I.)