Nem sok kellett a bravúrhoz

2008 április 06 - vasárnap
Zala Volán ZTE – MKB Euroleasing Sopron 69-70(27/13, 8-20, 18-20, 16-17)Zalaegerszeg, 250 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Tóth, Sabáli.Zala Volán ZTE: Pungor (3), Creamer (32/24),  Szélesy (8/6), Horváth Zs. (12), Milkova (8). Cs: Hersics, Turóczi  (6/3), Ambrus, Agareva. Vezetőedző:  Bencze Tamás.

Az első negyedben jól védekezett a hazai csapat, s főleg Creamer 5 dobásból szerzett 5 triplájával jelentős vezetésre tett szert. A második játékrészben a jobb játékosállománnyal rendelkező Sopron nagy erőket mozgósított, s fokozatosan zárkózott fel. A harmadik negyed 22. percében egyenlítettek a soproniak (37-37), majd az egerszegi lányok rövid időre ismét visszavették a vezetést.

A befejező játékrészben a vendégek a 34. perben öt ponttal elhúztak de az egerszegiek Creamer pontjaival újra egyenlítettek. Sőt a befejezés előtt 8 másodperccel egy ponttal vezettek is, azonban a volt egerszegi Németh Bernadett kétpontosával végül a vendégek kicsikarták a győzelmet a végig nagy akarással küzdő hazaiak ellen. (Zala-Lap Kft.)