Nem várt vereség

2005 október 18 - kedd
Zala Volán ZTE  –  Szolnok   64-66(14-15, 14-17, 15-15, 21-19)Zalaegerszeg, 200 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés.Jv.: dr. Páli, Kapitány.Zala Volán ZTE:  Szélesi (14), Németh (19/3), Szőke (3/3), Moua (17), Libicova (5). Csere: Heller (1), Ambrus (5/3).

A mérkőzés elején 5-0-ra vezetett a hazai csapat, de a szolnokiak előbb kiegyenlítettek, majd az első negyed közepén át is vették a vezetést. A kevés cserével rendelkező egerszegiek rendkívül pontatlanul dobtak és a védekezésben sem jeleskedtek, így a magassági fölényben lévő tiszapartiak egészen Horti kipontozódásáig, az utolsó negyed közepéig vezettek is. Ekkor felcsillant a remény, hogy a hazaiak mégis győzni tudnak, a befejezés előtt 3 perccel 63-60-ra vezettek is, azonban kétszer is eladták a labdát, amiből az ellenfél pontokat szerzett. Az egerszegi csapat végig idegesen, kapkodva játszott, s meglpetésszerű vereséget szenvedett a fiatal szolnoki csapattól.