Nem várt vereség

2005 április 30 - szombat
ZTE  –  MAFC    74-75(21-13, 17-17, 17-25, 19-16)Zalaegerszeg, 200 néző. NB-I. bajnoki kosárlabda-mérkőzés, rájátszás 9-14. helyért.Jv.:Földházi, Benczur.ZTE:  Cseszlai (4), Kámán (25/6), Fullowe (18/6), Hoffmann (6/6), Csaplár Nagy E. (10).Csere: Simon (7), Keresztes (4).

Váltott vezetéssel kezdtek a csapatok, majd a ZTE remek 3 percet produkálva 15-9-re megugrott, s 6-7 pontos előnyét a negyed végéig megőrizte. A második negyedben már 10 ponttal is vezettek a hazaiak, amikor érthetetlenül kapkodni kezdtek és a fővárosiak felzárkóztak. A 3. negyedben teljesen maga alá került a ZTE, védekezésébe elképesztő hibák csúsztak és játékosai rendkívül pontatlanul dobtak. A MAFC 47-46-nál átvette a vezetést, ezt követően a hazaiak futottak az eredmény után. A befejező negyedben az egerszegiek mindkét centere kipontozódott, s a palánk alatt magassági fölénybe került fővárosiak szoros küzdelemben nyertek a motiválatlanul, enerváltan játszó hazaiak ellen.