Nem voltunk egy súlycsoportban

2006 február 12 - vasárnap
Albacomp  –  ZTE    103-61(19-20, 36-19, 24-5, 24-17)Székesfehérvár, 1500 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Ádám, Gorka, Kis.ZTE: Hoffmann (9/3), Hart (17/3), Cseszlai (2), Csaplár Nagy E. (11), Baki (5). Csere: Keresztes (15), Kováts (2), Vertetics, Mándity, Tóth.

A két kulcsemberét – Edmonson és Simon – nélkülöző ZTE az első játékrészben még méltó ellenfele volt a jóval esélyesebb hazaiaknak. A második negyedben azonban a fehérváriak megrázták magukat, s alaposan elhúztak ellenfelüktől. A harmadik negyedben tovább folytatódott a hazai fölény, s ekkora már csupán az maradt kérdés, milyen arányban nyer az Albacomp. Az utolsó játékrészben már az egerszegiek is inkább csak cseréiket szerepeltették. (Zala-Lap Kft., B. I.)