Népünnepély a stadionban

2009 november 01 - vasárnap
ZTE – Haladás 3-0 (2-0) NB I bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 7.472 néző. Játékvezető: Solymosi. Asszisztensek: Lémon, Takács. Gól: Rudnevs (9., 26), Pavicsevics (52., 11-ből). Sárga lap: Sluka (90.), ill. Molnár B. (63.), Nagy G. (91.).

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Bogunovics, Miljatovics, Máté – Sluka, Kamber, Magasföldi (Todorovics 64.), Horváth A. (Schultz 79.) – Pavicevics (Rajcomar 70.), Rudnevs. Vezetőedző: Csank János.

Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P. – Rajos, Molnár B., Nagy G., Oross (Carr 43., Iszlai 51.) – Irhás (Skriba 78.), Simon A. Vezetőedző: Róth Antal.

Nagyon jó érzés volt ilyen meccset nézni, ennyi szurkoló hangját hallani. És látni, hogy a ZTE biztosan nyert. Az első félidő egyértelműen a miénk volt, a másodikban a vasiak nagyon összekapták magukat, gólt is szerezhettek volna. Ami nagyon pozitív zalai szempontból, a védelem több mérkőzés óta nem hozott össze gólt, elől pedig Pavicsevics és Rudnevs kezdi megérteni egymást. Ami gólokban is megmutatkozott.

Egy biztos: nem véletlen, hogy most is fergeteges hangulat volt a stadionban. A mérkőzést követően vita alakult ki, hogy a 63. és a 91. percben is Nagy G. kapott-e sárga lapot. Ugyanis ez esetben a játékvezetőnek ki kellett volna állítani a játékost, ami nem történt meg. Ugyanakkor Solymosi azt állította, hogy ő a 63. percben Molnár B. adott sárga lapot, ez esetben viszont nem történt bírói műhiba. Mi a játékvezető véleményét fogadtuk el, hiszen ő mutatta fel a lapokat.

Vélemények

Csank János, a ZTE vezetőedzője: – Nem volt könnyű mérkőzés. A játékosoktól azt kértem, hogy apró gólokkal zavarják meg az ellenfelet. Ezt betartották. Előnyünk birtokában taktikusan játszottunk, s magabiztosan nyertünk. Gratulálok a fiúknak.

Róth Antal, a Haladás vezetőedzője: – Nagy védelmi és egyéni hibák után kapott első két gólt követően át kellett szerveznünk a játékunkat. Nem azt játszhattuk, amit elterveztem. A második félidőre már összekaptuk magunkat, de ez már késő volt.

Máté Péter, a ZTE játékosa: – Remek közönség, remek csapat, remek mérkőzés és a legfontosabb: a győzelem.

Darko Pavicsevics, a ZTE játékosa: – Két gólpasszt adtam Rudinak (Rudnevs). Megvan a ZTE új csatárkettőse. Ma nagyon éltünk ott elől mi ketten.

(Zala-Lap, B. I., Fotó: Z. A.)