Nincs miért szégyenkeznünk

2009 március 05 - csütörtök
MKB-Euroleasing Sopron – Zala Volán ZTE 89-69 (29-20, 27-17, 22-17, 11-15) NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Sopron, 400 néző. V: Farkas, Parády.

MKB-Euroleasing Sopron: MacLeod (8), Honti (7/6), Holt (6), Milovanovics (22), Horti (8). Csere: Horváth Zs. (5/3), Horváth L. (4), Eördögh (13/6), Vágvölgyi, Krivacsevics (15), Hadarics (1), Szajkov. Vezetőedző: Székely Norbert.

Zala Volán ZTE: Szalay (6), Rasheed (16/6), Varga Zs. (25/6), Takács, Horváth Zs. (15/3). Csere: Szélesy (5), Ambrus (2), Hersics, Pungor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A bajnokesélyes hazaiak már az első két negyedben eldöntötték a mérkőzés sorsát. A Zala Volán ZTE játékosai tapasztalhatták, hogy mi a különbség az Euroliga és a hazai bajnokság színvonala között. A soproniak főleg gyorsaságban és fejben múlták felül a vendégeket.

A nagy szünet után a hazai csapat sokat cserélt, a zalaiak pedig derekasan küzdöttek, így nem nőtt a különbség a két csapat között. A vendégek vereségük ellenére jól helytálltak a jóval nagyobb játékerőt képviselő soproniak otthonában.