Pár perc alatt eldőlt

2008 augusztus 29 - péntek
ZTE – MTK 3-1 (1-0) Zalaegerszeg, 3.500 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Játékvezető: Solymosi. Asszisztensek: Takács, Huszár. Gólszerzők: Meye (45.), Balázs (48.), Hajdú (51.), ill. Pál (81.) Sárga lap: Balázs (30.), Meye (54.) ill. Radulovics (69.).

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovics, Botis, Szamosi – Zsömlye (Tóth Z., 71.), Máté P., Petneházi (Kottán, 77.), Hajdú – Meyé, Balázs (Davidov, 63.). Vezetőedző: Supka Attila.

MTK: Végh – Radulovics, Lambulics, Pintér, Bajúsz – Melczer (Kecskés, 46.), Pátkai (Szabó Á., 75.), Zsidai, Nagy G. – Pál, Hrepka (Lencse, 46.). Vezetőedző: Garami József.

A ZTE most összehasonlíthatatlanul jobban játszott, mint az eddigi meccsein, az MTK-n viszont nem igazán látszott, hogy ő a bajnok. Ezen az estén csak egy csapat volt a pályán, s bár a vendégeknek is voltak helyzeteik, az egerszegiek akár megsemmisítő vereséget is mérhettek volna ellenfelükre. Nem lehetne gyakrabban így játszani?

Supka Attila, a ZTE vezetőedzője: – A játék minden elemében jobbak voltunk a bajnokcsapatnál. Győzelmünk teljesen megérdemelt.

Garami József, az MTK vezetőedzője: – Jól játszott a ZTE, számunkra öt perc alatt eldőlt a mérkőzés. A második félidőben már nem volt annyi erő bennünk, hogy legalább a döntetlent kiharcoljuk.

Máté Péter, a ZTE középpályása: – Összeálltunk és nyertünk. Ennyi kell a sikerhez.

Kocsárdi Gregely, a ZTE védője: – A kivülállók számára talán úgy tűnik, hogy sima győzelmet arattunk, de egy nagyon jó csapat ellen szerevezetten játszottunk. Jól védekeztünk, s ezúttal támadásban is eredményesek voltunk. Megérdemelten nyertünk.