Robogott a zalai expressz

2009 október 30 - péntek
Zalakerámia ZTE – Falco Szova KC 110-72 (29-12, 28-18, 26-18, 27-24)
NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2500 néző. Jv.: Bodnár, Pálla, Balogh.ZTE: Hinnant (6), Watson (27/9), Kámán (22/18), Wilson (18/3), Trepák (7/3). Csere: Gáspár (12/6), Tóth Á. (5), Simon (1), Délity (2), Baki (4/3), Horváth B. (3/3). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

Falco: Kálmán (4), Kazlauskas (4), Donovan (15/3), Wilson (19), Horváth Z. (23/9). Csere: Pankár (4), Borszéki (3/3), Feigl. Vezetőedző: Déri Csaba.

Wilson duplájával indult a találkozó, majd a remek napot kifogó hazaiak pillanatok alatt elléptek ellenfelüktől. (4.p.: 11-2). A vendégek támadásban rendkívül pontatlanok voltak, míg a ZTE-nek szinte minden sikerült. Hiába kérte ki gyorsan két idejét Déri Csaba, ez sem segített a vasiakon.

A 8. percben már 20 pont volt a két csapat között 27-7.
A második negyedben egy ideig állandósult a zalaiak 20 pontos előnye, majd ismét magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a ZTE, és a 17. percben már 50 pontnál jártak Kámánék. Szórták a hárompontosokat. A ZTE gyakorlatilag két negyed után eldöntötte a mérkőzést.

A nagyszünet után tovább robogott a zalai expressz, előbb 30 pont lett a különbség, de volt már 40 pont is a két csapat között. Hazai oldalon a hajrára lehetőséget kaptak a fiatalok, így valamelyest csökkent az előny. Nagy öröm fogadta a ZTE 100. pontját, amelyet Gáspár szerzett. Zúgott a Hungária biztatás is, mivel magyar sor volt szinte végig a 4. negyedben a pályán. Nem túlzás, a kiváló formában játszó ZTE szinte átgázolt ellenfelén.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője:
– Végre hazai pályán is sikerült kiszolgálni nagyszerű közönségünket.

Patonay Imre, a ZTE szakmai tanácsadója: – Az elején nagyszerű védekezéssel sikerült megfognunk a Falcót. Utána a tetemes előny birtokában már felszabadultan játszott a csapat.
Kámán Tamás, a ZTE játékosa: – Nem számítottunk rá, hogy ilyen sima lesz. Nagyon örülök fölényes győzelmünknek, és hogy ilyen sokan buzdítottak minket.

Simon László, a ZTE játékosa: – Örülök, hogy sérülésem után egy ilyen nagyszerű találkozón tértem vissza. A közönség csodálatos volt. Sokat segítettek, hogy ilyen különbséggel nyerhettünk.