Sikerek és megrázkódtatások
Ez alatt 108 bemutató volt a színházban, több darabbal (Salemi boszorkányok, Úri muri, Herner Ferike faterja) is jelentős sikereket értek el a Pécsi Országos Színházi Találkozón (POSZT), ahová most a Hamlettel készülnek. 2000-ben megújult a színházi nézőtér, 2003-ban pedig Zalaegerszeg önkormányzata lett a fenntartó.
A problémák aztán azokkal a bizonyos nem létező külföldi meghívásokkal kezdődtek. Azért idén is voltak sikerek: 203 előadás, 66511 néző, 8187 bérletvásárlás, 97,5 százalékos nézettség. Ez jó aránynak számít. Kiss Ernő Jászai Mari-díjas lett, Szegezdi Róbert pedig Gábor Miklós-díjat kapott.
„Két hónappal ezelőtt nem gondoltam, hogy ma itt fogok állni, de örülök, hogy így alakult” – szólalt fel a társulati ülésen Bagó Bertalan művészeti vezető. Mint mondta, nem akarja a történteket elemezni, mindenki vonja le a következtetéseket. Jó lenne végre a nyugalom vizeire evezni a színház hajóját.
Olyan társulatot szeretne, ahol mindenki biztonságban érzi magát, és senki sem fél. „Felejtsünk el minden paranoiát és próbáljunk meg újra együtt dolgozni. Ez egy jó csapat, jó társulat. Csináljunk egy jó színházat!”
Dr. Gyimesi Endre polgármester úgy látja, hogy a sok küzdelem ellenére mégis jó darabok születtek ebben az évadban. Ezek erőt adhatnak a jövő évi munkához is. Mint mondta a Bagó által említett színházi hajót egyesek kívülről is, belülről is meg akarták fúrni, de az elődök jól megépítették a hajót, így az ellenállónak bizonyult.
Örül, hogy végül együtt tudott maradni a társulat, s összeállt az új évad. Reméli, hogy a bírósági per is hamarosan lezárul, s a történésekre csak, mint rossz álomra emlékeznek majd a színház munkatársai, művészei. Az intézménynek várhatóan február körül lesz új igazgatója, akkor zárul le a megszigorodott pályáztatás. Azt még nem tudni, hogy belülről, avagy kívülről jön- e az új színidirektor.
A polgármester a leköszönő Stefán Gábornak – aki az évadzárón nem vett részt, de továbbra is a társulat tagja marad – megköszönte a tizenkét évnyi munkát, s a sikereket.
A társulati ülésen Kovács Olga színművész Máriáss-díjban részesült, Ecsedi Erzsébet színművészt Forgács-gyűrűvel jutalmazták, a legjobb műszaki dolgozónak járó Arany deszka- díjat Szőke Julianna kapta. A Siklósi Vilmos családja által létrehozott közönségdíjat a Gül baba előadás, és Hertelendy Attila színművész kapta, s szintén ő nyerte el a Színházbarát Kör díját is.
A 2009/2010-es évadban a tervek szerint műsorra kerül L. Bart: Oliver! című musicalje; Feydeau: A hülyéje című bohózata; Gogol Revizor-ja; Kacsóh Pongrác János vitéze, valamint a Pál utcai fiúk és egy Gádor Béla-Tasnádi István által írt kulissza-komédia, az Othello Gyulaházán.
A kamaraszínházban Füst Milán Boldogtalanok című drámáját és Bereményi Géza- Kovács Krisztina Apacsok című színpadi játékát láthatja a közönség. A gyermekeket egy Szabó Magda mű (Sziget-Kék) zenés feldolgozásával várják.
(Zala-Lap, – pet -)
Tartalom megosztása: