Sokat érő győzelem

2009 április 18 - szombat
Zalakerámia ZTE – PVSK Pannonpower 77-75 (13-15, 21-28, 23-12, 20-20) NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2.300 néző. Jv.: Földházi, Pálla, Győrffy.

Zalakerámia ZTE: Hinnant (12), Jones (20/6), Kámán (17/6), Watson (12/3), Helbich (10/3). Csere: Tóth Á. (1), Gáspár (2), Simon, Baki (3/3). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

PVSK Pannonpower: Kelley (17/6), Kapov (7/3), Grebenár (6), Bencze (26), Hossú (3/3). Csere: Wittmann (7/3), Czigler, Tóth N. (3), Dénes (6). Vezetőedző: Sztojan Ivkovics.

Kissé megilletődötten kezdett a hazai csapat, a pécsiek 6-0-s vezetésre tettek szert. Bár a egerszegiek a 3. percben már 7-6-ra vezettek, de ezt követően hosszú ideig a vendégeknél volt az előny. A második játékrészben sok labdát eladott a hazai csapat, ezekből rendre a leindították őket a vendégek és 10 pont fölé nőtt előnyük.

Ezekben a percekben csak Kámán pontjainak köszönhetően tartotta a lépést ellenfelével a Zalakerámia ZTE. Lesz-e fordulat, találgatták a nagy szünetben a drukkerek. Hiszen sokszor éppen ez a játékrész volt a kritikus negatív és ritkábban pozitív értelemben az egerszegiek számára. Ezúttal remekelt a hazai gárda, 4 perc alatt kiegyenlítette hátrányát (24. p. 48-48).

Ekkor a hazaiak – főként Watson – ismét több labdát eladtak, szerencséjükre a vendégek nem tudtak élni a lehetőséggel. Felváltva vezettek a csapatok. Hatalmas küzdelmet hozott a befejező játékrész, 2-3 pontnál többel egyik csapat sem tudott meglépni a másiktól. Rendre egált jelzett az eredményjelző (35. p. 64-64, 37. p. 73-73).

Az utolsó percben ugyan már 5 ponttal is vezetett a hazai csapat, de jöttek ismét a kihagyott büntetők, s az utolsó támadást kétpontos egerszegi előnynél a vendégek vezethették. Kelley hárompontos kísérlete azonban kimaradt, így ha szűken is, de nyert a Zalakerámia ZTE és 4. helyen zárta az alapszakaszt. Ami azt jelenti, hogy a rájátszás első körében a dombóváriakkal szemben kedvezményezett lesz.

Völgyi Péter, a Zalakerámia ZTE vezetőedzője: – Nagyon örülök, hogy a legjobb 8 közé jutás mellett sikerült megszerezni a 4. helyet is. Remélem, hogy nem értünk még bravúrsorozatunk végére.

Baki Gergely, a Zalakerámia ZTE játékosa: – Hatalmasat küzdöttünk, 14 pontos hátrányból sikerült fordítanunk.

Gáspár Dávid, a Zalakerámia ZTE játékosa: – Nagyon örülök, hogy a 4. helyen zártuk az alapszakaszt. Hiszen így kedvezményezettek leszünk a rájátszás első körében. Élni akarunk a lehetőséggel.